Bajka o jazzie, Dzień Dziecka w AGH

 

Z okazji Dnia Dziecka władze Akademii Górniczo-Hutniczej zaprosiły dzieci pracowników AGH oraz ich rodzin, a także wszystkich przedszkolaków oraz dzieci ze szkół podstawowych Krakowa na musical pt. „Bajka o jazzie” zoorganizowany przez Dział Informacji i Promocji AGH w ramach projektu edukacyjnego AGH Junior.

 

Koncert odbył się 30 maja 2015 r. w Centrum Dydaktyki AGH. Tego dnia odbyły się dwa spektakle, o godz. 14.00 oraz 17.00. 

 

Musical „Bajka o jazzie” łączył naukę i zabawę, przez co doskonale wpisuje się w ideę projektu AGH Junior. Ta niezwykła podróż po niemal wszystkich odmianach muzyki jazzowej i improwizowanej pozwoliła uczestnikom nie tylko poznać instrumenty, nazwiska najważniejszych twórców, czy fakty historyczne, ale przede wszystkim rozwijać u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Pomysłodawczynią spektaklu była dr hab. inż. Maria Maj, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Odlewnictwa. 

 

Na scenie pojawił się m.in. Kot Luis (skojarzenia z Louisem Armstrongiem), papużka Uli (mająca swój pierwowzór w Elli Fitzgerald) i Dudi, piesek Bejzi, królik Djuk (Duke Ellington), Myszobilla i Aretmysza (Aretha Franklin), a ich przygodom towarzyszył big-band pod batutą Michała Jurkiewicza. 

 

Reżyserem spektaklu był Rafał Jędrzejczyk, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie, twórca m.in. tekstów piosenek oraz bajki dla dzieci. 

 

Relacja fotograficzna KSAF AGH