Menu
  • Link do mapy serwisu
  • Pl
  • Jak zrobić bolid?
  • Jak zrobić bolid?
 

Jak zrobić bolid?

Z pewnością wielu z Was uwielbia bawić się klockami, budując samochody, ciężarówki, helikoptery, samoloty, motorówki, statki i wiele, wiele innych. Ale czy ktoś z Was wpadł na pomysł skonstruowania bolidu?  

Jeżeli chcecie zobaczyć, w jaki sposób Wasi starsi koledzy, którzy obecnie są studentami AGH, zrealizowali jedno ze swoich motoryzacyjnych marzeń, zapraszamy do obejrzenia komiksu, którzy przygotowali specjalnie dla Was!

 

 

 

 

 

Zespół AGH Racing –  zajmuje się budową bolidu wyścigowego serii Formula Student – najważniejszego na świecie studenckiego projektu motoryzacyjnego. Celem zespołu jest stworzenie pomniejszonej kopii samochodu Formuły 1, który będzie gotowy do startów w wyścigach na najbardziej znanych torach świata takich jak: Silverstone czy Circuit de Catalunya. To jedyna taka inicjatywa w województwie Małopolskim i jednocześnie największy projekt studencki w Akademii-Górniczo Hutniczej, w którego realizację zaangażowanych jest ponad 40 osób. Opiekunami naukowymi zespołu są: dr inż. Daniel Prusak oraz dr inż. Paweł Bogacz.

Książeczki AGH Junior

All rights reserved © 2017 Akademia Górniczo-Hutnicza